Excursie Sighisoara
În data de 23 noiembrie 2013 am fost (clasele V-VIII de la secția maghiară) la Sighișoara. În drum spre Sighișoara ne-am oprit în Criș și am vizitat castelul Bethlen. Ajunși în orașul săsesc, am urcat în turnul cu ceas și am văzut sructura ceasului mecanic . Ne-am plimbat pe străzile minunate, pline cu suveniruri, bijuterii