Excursie în Oradea Concursul Naţional ”Cutreierând în Uniunea Europeană”
Era noapte, ora trei, când am pornit cu trenul. Era foarte linişte până când au urcat câţiva călători gălăgioşi. Spre dimineaţă am adormit şi ne-am odihnit puţin. În acest timp doamna învăţătoare, Szitas Maria, avea grijă de noi. După aceea ne-am jucat, am învăţat şi am mâncat.